Guasha masáž je nejen velmi relaxační, ale i omlazovací technika, která se stala nedílnou součásti obličejové jógy. Zabere vám pouze pár minut, a pokud ji budete provádět pravidelně, úspěch je zaručen.
Kde se guasha vůbec vzala
Guasha má již tisíce let své místo v tradiční čínské medicíně, ale v oblibě ji měly i řecké nebo egyptské civilizace. A co to přesně je? Jedná se o ručně vyrobenou destičku za 100% přírodních krystalů, například růženínu, ametystu, aragonitu apod. Masírovat si s její pomocí můžete celé tělo, ale vzhledem ke svým anti-age účinkům je nejoblíbenější v péči o obličej. Protože přeci jen, tady ty všelijaké otoky a vrásky bývají vidět nejvíce.
Co všechno guasha kámen umí
Masáž guashou vychází z toho, že naším obličejem, potažmo celý tělem, probíhá spousta různých akupunkturních drah. A právě jejich stimulací lze ovlivnit celkový stav našeho organismu. Mimo jiné právě i vzhled pleti. Co od pravidelné každodenní masáže můžete čekat?
- úlevu od napětí v obličejových svalech
- redukci otoků či tmavých kruhů pod očima
- lehké vyhlazení jemných vrásek
- lepší prokrvení, pevnost a pružnost pleti
- pozvednutí celkových kontury obličeje
- lepší vstřebávání kosmetiky do pleti
Na co pozor: Pokud vás trápí akné, hodně citlivá či sluníčkem spálená pleť, pak se guashe raději vyhněte, ať si stav pleti zbytečně ještě nezhoršíte.
Pleť je potřeba připravit
Chcete-li umocnit chladivý efekt a maximálně podpořit prokrvení pleti, pak před použitím dejte guashu na 5–10 minut do lednice. Mezitím si pleť pečlivě odličte a klidně použijte i jemný peeling pro odstranění odumřelých kožních buněk. K tomu, aby vám guasha hladce klouzala po obličeji, vám pak pomůže pleťový olej nebo olejové sérum. Pokud se rozhodnete pro jednodruhový olej, volte nejlépe mandlový, kokosový či arganový.
Jak s guashou pracovat
Guashu přikládejte k obličeji pod úhlem cca 30 stupňů. Jednotlivé tahy vždy veďte pouze od jeho středu směrem ven a každý z nich udělejte alespoň 5krát. Začněte na krku a přejíždějte ho zezdola nahoru až k bradě. Poté se přesuňte k čelu – provádějte lehké tahy od obočí směrem k vlasům. Okolí očí promasírujte kruhovým pohybem, od kořene nosu přes nadočnicový oblouk k vnějšímu koutku oka a odtud zase zpět ke kořenu nosu. Na samotném nosu pak udělejte pár tahů ze všech stran, a od špičku nosu směrem nahoru. Nyní přichází čas na tváře – proveďte několik půloblouků pod lícními kostmi a pak ještě od brady směrem ke spánkům. Celou masáž zakončete na nosoretních rýhách, které stačí přejet od brady až k nosu.
Až s masáží skončíte
Není to nic složitého, ale přeci jen si řekněme, jak se o guashu starat. Vždycky ji po použití pečlivě umyjte teplou vodou a otřete do ručníku. Pokud jste navíc používali pleťový olej, pak vám pomůže, když do vody přidáte trochu jemného mýdla. Až budete mít hotovo, uložte kámen do ochranného pytlíčku, v němž na vás do příště počká.
Krásné guasha kameny najdete u nás v kamenné prodejně i na e-shopu. Gua Sha Und Gretel je vyrobena z bílého howlitu, zatímco Masážní kámen Jagaia Guasha je z růženínu. Určitě ale omrkněte i značku Veelee, od níž máme guasha destiček hned několik.